24U pro školství

Proč 24U ?


9. Učitelský summit 10+ let zkušeností 100+ vyrobených iKufrů 200+ spolupracujících škol 500+ iPad pro učitele
Odběr Novinek

Sociální sítě


x

Mobilní správa zařízení (MDM)

Máte ve škole či firmě několik iPadů či Maců?

 • Potřebujete spravovat všechny, ale nechce se Vám brát do ruky jeden po druhém?
 • Jaké by bylo prostřednictvím jednoho zařízení spravovat všechna ostatní současně a odkudkoliv?
 • Chtěli byste v jedné vteřině otevřít před všemi zúčastněnými vybraný materiál?
 • Potřebujete zabezpečit dohled a zároveň zachovat soukromí jednotlivých zařízení?

Apple Classsroom

Apple ve školství

Toto a mnohé další Vám poskytneme prostřednictvím Hromadné správy, díky které se může stát správcem kdokoliv i bez nároků na vysokou technickou zdatnost.
Hromadnou správu Vám zajistíme včetně školení a návazné technické podpory.

Kontakt: Jan Jílek, jan.jilek@24u.cz, 734 498 690

Co vám ulehčí práci?

 • ✦ Vzdálená instalace aplikací do všech iPadů najednou z jednoho zařízení
 • ✦ Správa hesel na všech iPadech z jednoho zařízení
 • ✦ Zamezení stahování či mazání aplikací
 • ✦ Spuštění konkrétní aplikace či dokumentu na všech iPadech pomocí jediného zařízení
 • ✦ Nástroje pro zablokování odchodu ze spuštěné aplikace
 • ✦ Dohled a kontrola činností na všech iPadech prostřednictvím hlavního zařízení
 • ✦ Množstevní sleva pro školství na nákup aplikací

MDM –  (Mobilní správa zařízení)

My máme dobrou zkušenost se systémem Meraki či řešení od společnosti Apple. Můžete změnit rozvržení plochy a zobrazit nebo skrýt některé aplikace, a to i vzdáleně, aby se stahovat nežádoucí aplikace, nechtěně mazat aplikace apod. Můžete také přidat aplikaci okamžitě bez čekání. Se vším, co Vás doteď brzdilo ve Vaší práci Vám pomůžeme tak, abyste ihned mohli vidět rozdíl a efektivně využívat svůj čas i čas studentů či kolegů.

Řešení od společnosti Apple
Řešení od společnosti Cisco

VPP (Program hromadných nákupů)

App Store obsahuje tisíce skvělých aplikací, které si uživatelé mohou koupit, stáhnout a nainstalovat. Volume Store dává institucím jednoduchý způsob nákupu aplikací ve velkém množství. Dále umožňuje distribuovat aplikace do zařízení (s iOS 9 a novějším nebo OS X 10.11 a novějším) a aplikace administrátorům, zaměstnancům, lektorům a studentům. Aplikace z App Storu je možné zakoupit ve Volume Storu.

Volume Store také umožňuje vývojářům nabídnout u nákupů 20 či více kopií aplikace speciální ceny pro způsobilé vzdělávací instituce, včetně předškolních, základních a středních škol a jakýchkoli akreditovaných institucí poskytujících vyšší vzdělávání a udělujících tituly.

Řešení typu MDM (Mobile Device Management) je možné integrovat s obchodem Volume Store, což instituci umožní nakupovat hromadně aplikace a přiřazovat je k zařízením nebo konkrétním uživatelům. Když už zařízení nebo uživatel aplikaci nepotřebuje, můžete pomocí nástroje MDM aplikaci odebrat a znovu přidělit jinému zařízení či uživateli.

Nově za své nákupy obdržíte daňový doklad! Kromě toho, že nyní můžete nakupovat multilicence, se stala ještě jedna významná změna. Vaše nákupy v AppStore a iTunes nyní můžete bez obav podrobit finanční kontrole, protože doklad, který od Applu obdržíte již nebude vystaven na vás jako soukromou osobu, ale subjekt s IČ a DIČ.

Pokud si nevíte rady, jestli a jak toto využít, neváhejte se na nás obrátit, poradíme Vám a případně se vším pomůžeme.

Více o VPP

DEP – (Program registrace zařízení)

Program DEP, Program pro registraci zařízení, je také novinkou. Díky tomuto programu a propojení s MDM serverem je nyní možné předat novou techniku, případně techniku aktualizovat, několika desítkám, ne-li stovkám zaměstnanců najednou během několika minut. Navíc to zvládne pro tolik lidí zařídit i jen jediný člověk. Program znamená velkou úsporu času pro firmu či instituci, a to především v oblasti instalace a příprav nových zařízení.

Kontaktujte nás pro více informací, rádi Vám pomůžeme nebo Vás zaškolíme v této věci.

Apple School Manager

Apple School Manager je služba, díky které lze nakupovat obsah, konfigurovat automatickou registraci zařízení prostřednictvím řešení MDM (Mobile Device Management), vytvářet účty pro studenty a zaměstnance a nastavovat kurzy iTunes U. Apple School Manager je dostupný na webu a je navržen pro manažery technologie, správce IT, zaměstnance a lektory.

Jakmile se zaregistrujete, Vaše škola bude moci snadno přiřadit zařízení k řešení MDM, nakupovat aplikace a další výukové materiály a vytvářet účty pro zaměstnance, lektory a studenty.

Více o Apple School Manager
Přehled služby Apple School Manager

Aplikace Třída (Classroom)

Třída je šikovná nová aplikace pro iPad, s jejíž pomocí můžete koordinovat učení, sdílet práci a spravovat zařízení studentů. Podporuje prostředí se sdílenými i osobními zařízeními. Díky této aplikaci mohou učitelé na kterémkoli zařízení ve třídě otevřít určitou aplikaci, webovou stránku nebo učebnici, případně prostřednictvím Apple TV předvést práci studentů na televizi, monitoru nebo projektoru. Mohou dokonce obnovovat hesla studentů, podívat se, s jakými aplikacemi studenti pracují, a přiřazovat konkrétní sdílené iPady jednotlivým učebnám.

Rádi Vám s nastavením této aplikace pomůžeme, kontaktujte nás a uvidíte, co vše je možné nastavit za nepatrný zlomek času, který jste investovali dosud.

Více informací o aplikaci třída
Stáhnout aplikaci

Apple Configurator 2

Apple Configurátor, aktuálně ve verzi 2, umožňuje připravit Vaše zařízení tím, že je zkontroluje, přihlásí je k MDM serveru a konfiguruje podle potřeby.
Co se týče určitého soukromí, které je jistě u každého zařízení ve firmě na místě, dělí se zařízení na tzv. supervizované a na ty, co jsou v režimu bez supervize.

iPady nebo Macy, které jsou v majetku samotného zaměstnance se většinou dělají bez supervize, tzn. že se správce nemůže dostat úplně ke všemu, k fotografiím, e-mailům nebo zprávám apod. Může určité věci hromadně nastavovat s ostatními zařízeními, nicméně jsou místa, kam se jentak nedostane a podstata soukromí je zachována.

Supervize se nastavuje především u takových zařízení, která jsou majetkem firmy a zaměstnanci je mají pouze zapůjčené pro práci. Je sice také zachována určitá míra soukromí, minimálně u e-mailů apod., nicméně správce má více dveře dokořán než u zařízení bez supervize.

Vše se dělá jednoduše a existují návody, nicméně my máme s tímto již osobní zkušenost a rádi Vám se vším pomůžeme.

Stáhnout aplikaci