24U pro školství

Proč 24U ?


10. Učitelský summit 15+ let zkušeností 150+ vyrobených iKufrů 250+ spolupracujících škol 500+ iPad pro učitele
Odběr Novinek

Sociální sítě


Aplikace

Hledáte inspiraci, jaké aplikace používat v iPadech, a to nejen ve výuce? Jste na správném místě. Naleznete zde aplikace využitelné jak pro mateřské, základní, tak i střední školy.

A především tzv. „prázdné” aplikace pro testování žáků; prezentování, tvorbu a podporu kreativity vašich studentů.

Věříme, že si vyberete a vaše výuka bude zase o něco zajímavější.


Speciální škola, Mateřská škola a 1. stupeň základní školy

Application Image
Vzdělávací App Store je platforma pro objevování, kontrolu a doporučení pro vzdělávací aplikace.
Application Image
Největší inspirace v České republice nejen na aplikace.
Application Image
Kid Family English je mobilní aplikace na výuku angličtiny. Byla vytvořena pro intenzivní procvičování poslechu a mluvení, je proto skvělým doplňkem běžných učebnic.
Application Image
Lipa Learning je lídrem v oblasi vzdělávacích aplikací, které všestranně rozvíjejí každé dítě přesně podle jeho potřeb.
Application Image
Make Scene Farmyard je zábavná interaktivní hra, která zaujme přirozený smysl pro kreativitu dětí.Pomáhá rozvíjet slovní zásobu, jemné motorické dovednosti, koordinaci a kreativní myšlení, Make Scene nabízí skvělý způsob, jak si děti mohou hrát a současně se učit.
Application Image
Mluvídek je zábavná logopedická hra určená pro děti. Nenásilnou formou podporuje rozvoj slovní zásoby, aktivně zapojuje děti do hry a rozvíjí jejich logické myšlení. Hra je určena dětem, jejich rodičům a prarodičům, odborníkům i laikům. Všem, kteří mají chuť si hrát a něco nového se naučit.
Application Image
Dějové obrázky, situace, které jsou interaktivní, a tak podněcují zároveň k vlastní aktivitě. Jsou výborně využitelné nejen pro rozvoj slovní zásoby a porozumění, ale také pro procvičování slovní zásoby při výuce cizích jazyků.
Application Image
Na rozvoj řeči a slovní zásoby. Stačí si vybrat, co je dítěti blízké – pes, kočka, robot, Santa, žirafa….. – opakují vše co uslyší, někteří zpívají, někteří tančí, hrají na hudební nástroje, smějí se
Application Image
Naučte děti pomocí aplikací od Toca Boca děti, jak to vypadá, u doktora, ve městě, na farmě, v autě, v kuchyni, ve škole.
Application Image
Vytváříme zábavné hry a animované knihy pro děti od nejútlejšího věku, kteří se rádi baví při společném objevování. Nové technologie, jako tablety, přináší vašim dětem radost z poznávání a přitom přirozeně rozvíjejí jejich motorické funkce, komunikační schopnosti a přirozenou zvídavost.
Application Image
Trénujte s dětmi čtení každý den s aplikací Včelka. Jediná aplikace na procvičování čtení, která se přímo na míru přizpůsobí Vašemu dítěti, ať už je se čtením napřed či pozadu. Obsahuje přes 80 zábavných interaktivních cvičení, které pokrývají oblast techniky čtení, psaní i čtenářské gramotnosti.
Application Image
Díky velkému množství obrázků se děti při hře seznamují nejen s písmenky, ale také poznávají nové věci, zvířata, ovoce, sporty atd.
Application Image
Naučte se přes 500 anglických slovíček nenásilnou formou. Tato výuka je také velmi vhodná pro malé děti. Nejprve si vyberete kategorii slovíček. Pak program nabízí vždy šest obrázku a vysloví hledané slovo anglicky.
Application Image
Naleznete spousty užitečných her a aplikací pro výuku, například kreslení, dětský telefon, batolecí hry, puzzle nebo učení čísel a barev.
Application Image
Matematika: procvičování příkladů
Application Image
Obsáhlá aplikace pro předškolní a školní děti pomůže naučit správně psát českou abecedu a číslice. Aplikace obsahuje grafomotorická cvičení pro předškolní děti, která lze využít i pro prvňáčky na uvolnění ruky.
Application Image
Ucelená řada výukových kartiček pro malé děti nabízí mnoho hodin zábavy. Pojmy byly pečlivě vybrány pod dohledem učitelů základních škol. Obrázky jsou krásné fotografie a vše je namluveno příjemným ženským hlasem.
Application Image
Pomocí her se děti naučí poznávat čísla a vztahy mezi nimi (větší, menší, rovná se). Hry obsahují pěkné obrázky a příjemný hlas povzbuzuje děti při prvním objevování základů matematiky. Za správné odpovědi sbírají děti hvězdičky a čeká na ně překvapení
Application Image
Učení dopravních značek zábavnou formou (360 značek). Názvy jsou ozvučené, takže aplikace je vhodná i pro děti s problémy ve čtení. Nechybí zhodnocení úspěšnosti.
Application Image
Procvičování motoriky.
Application Image
Klasické skládačky (puzzle) pro nejmenší. Dítě si může vybírat mezi desítkami obrázků, které jsou v aplikaci obsaženy. K dispozici je několik úrovní obtížnosti, lišící se počtem dílků (3x3 až 7x7). Věková kategorie: předškolní věk
Application Image
My Scene pomáhá rozvíjet vizuální vnímání u dětí ve věku 2 a více let. S pomocí rodičů a učitelů může také rozvíjet jazykové schopnosti a představivost vytvořením příběhu.
Application Image
Aplikace na rychlé procvičování českého pravopisu
Application Image
Prostorová orientace a pravolevá orientace vychází z předpokladu, že předškolní dítě již zvládá základní pojmy nahoře–dole, pod–nad, vpředu–vzadu a tyto pojmy si v rámci tohoto programu upevňuje. Dále program v mnoha variantách nabízí procvičení dalších základních pojmů prostorové orientace.
Application Image
Aplikace pro rozvoj sluchového vnímání a hra s hudbou: zvuky zvířat a ptáků, dopravních prostředků, hudebních nástrojů a různých přístrojů a věcí kolem nás, obsahuje kreslený i realistický obrázek.
Application Image
Multimediální výuka vlajek mnoha států světa. Výuka probíhá zábavnou formou. Program nabízí na obrazovce vždy šestici vlajek a řekne, kterou vlajku je třeba vybrat. Pokud dojde k chybě, pak se zmenší obrázek chybné vlajky a její test proběhne znovu ke konci lekce. Učení je vhodné i pro děti.
Application Image
Výuka hodin - je výukový program od předního tvůrce vzdělávacího softwaru v ČR. Aplikace obsahuje 7 lekcí (úrovní). Každá lekce obsahuje výukovou část a hry.
Application Image
Balíček aplikací: Animovaná první pomoc, Dopravní výchova pro děti, Malý záchranář, Tísňomat.
Zobrazit více
Zobrazit méně

2. stupeň základní školy a střední škola

Application Image
Matematika: procvičování a zábava ve dvojici
Application Image
Výuka jazyků
Application Image
Geoboard je nástroj pro zkoumání různých matematických témat představených v základních a středních školách. Žáci roztahují pásy kolem kolíků a vytvářejí segmenty a polygony a dělají objevy o obvodu, oblasti, úhlu, kongruenci, zlomcích a dalších.
Application Image
Největší výhodou této aplikace je široký záběr její obsahu. S pomocí Khan Academy se můžete naučit základy cizích jazyků, ale například také přírodních věd, dějin či hudby.
Application Image
Moderní kalkulačka
Application Image
Jednoduše nasměrujte fotoaparát k matematickému problému a společnost Photomath bude magicky zobrazovat výsledek podrobnými pokyny krok za krokem.
Application Image
Slepá mapa pro každého školáka i dospělého. Slepá mapa ČR obsahuje polohu 49 měst, která musíte na mapě zaměřit. Počet měst a další vrstvy mapy budeme postupně rozšiřovat. Vyhodnocuje se odchylka od zaměřeného bodu, průměrná odchylka celého souboru měst, nejpřesněji a nejméně přesně určená města.
Application Image
V příslušné aplikaci pro iOS zařízení naleznete nejenom motivační videa nebo vyprávění nejrůznějších životních příběhů, ale také řadu edukativních a informativních přednášek, díky kterým  se můžete ledacos naučit a získat nové znalosti.
Application Image
Online aplikace Techambition pro výuku středoškolské matematiky, která pomáhá aktivně zapojit studenty do výuky a připravit je jak ke státní maturitě, tak i na život. Registrace učitelů je zdarma na www.techambition.com.
Application Image
Úžasná aplikace na výuku anatomie a biologie v interaktivním modelu lidského těla.