24U pro školství

Proč 24U ?


8. Učitelský summit 10+ let zkušeností 100+ vyrobených iKufrů 200+ spolupracujících škol 500+ iPad pro učitele
Odběr Novinek

Příslušenství k iPadu

Připravili jsme pro Vás seznam příslušenství, díky němuž se Vaše výuka s iPadem stane ještě pohodlnější. Příslušenství, které Vaše zařízení ochrání, umožní sdílet práci s celou třídou, synchronizovat několik zařízení najednou, bezpečně přenášet iPady mezi třídami a mnoho dalšího.

 • supershell

  Supershell

 • gripcase

  Gripcase

 • smartshell

  Ostatní obaly

Supershell

SuperShell je ochranný obal pro iPad, vyrobený z unikátní měkké pěny. Působí robusně a při pádu bezpečně ochárání všechny generace iPadů a dokonce i iPad Mini. Má výborný otvor pro reproduktor, díky němuž zvuk neztrácí na kvalitě. SuperShell není potřeba z iPadu snímat ani při nabíjení, neboť zařízení ponechává volný otvor na napájecí kabel. Díky tomuto obalu bude Váš iPad dokonale chráněn a nebudete se jej muset bát půjčit ani nezbedným dětem.

GripCase

GripCase je další z ochranných obalů určený pro iPad. Na rozdíl od SuperShellu má ergonomické rozvržení pro výborný úchop dlaní. iPad v GripCase nemůže při uchopení žákovi spadnout a pokud by se mu to přece jen podařilo, má GripCase ty nejlepší předpoklady zařízení ochránit.

Otvory pro nabíječku, USB, vypínací tlačítko i ovladače hlasitosti jsou volné, což usnadňuje uživateli manipulaci s iPadem. Velkou výhodou je možnost dokoupení stojánku, do kterého lze iPad v obalu bezpečně umístit.

SmartShell

SmartShell je velmi oblíbené a elegantní pouzdro pro iPad. Jeho výhodou je, že zakryje obrazovku i zadní stranu iPadu a tak jej bezpečně ochrání před poškrábáním při přenášení. Je vyrobeno z materiálu, který vašemu zařízení dokonale padne. Otevřením pouzdra iPad automaticky probudíte a zavřením uspíte. Navíc skvěle poslouží i jako stojánek, který lze nastavit do dvou různých poloh. To oceníte ať už svůj iPad používáte na cokoliv.

Smart Cover Griffin

Smart Cover Griffin k iPadu magneticky přiléhá a padne mu tak jako ulitý. Funguje velmi podobně jako SmartShell, otevřením jej probudíte, zavřením uspíte. Dokonale ochrání iPad z obou stran, přičemž ponechává otvory na všechna tlačítka, otvory na konektory, na fotoaparát i reproduktor. Poslouží i jako praktický stojánek pro čtení, sledování filmů i psaní.

 • Fólie

 • stylus

  Stylusy

 • sluchatka

  Sluchátka

Fólie

Na iPad si můžete pořídit i tenkou ochrannou fólii. Fólie jsou v dnešní době již velmi kvalitní, dokonale přilnavé a vysoce odolné. Zajišťují dokonalou ochranu před prachem, škrábanci a šmouhami na displeji. Díky svému materiálu dokáží zakrýt i již existující drobné škrábance, mají výbornou povrchovou citlivost a neoslňují. Fólie se snadno instalují a v případě potřeby i odstraňují.

Stylusy

Stylusy pro iPad jsou kompatibilní se všemi zařízeními, která používají kapacitní dotykovou technologii. Díky stylusu je možné si ještě více užít řadu aplikací, lépe se vyjádřit a personalisovat svou práci. Stylus je skvělý nástroj, s jehož pomocí můžete do iPadu zaznamenávat poznámky během vyučování nebo schůzky, kreativně vyjadřovat své myšlenky nebo malovat obrázky. Použití stylusu se mnoho neliší od psaní klasickým perem, díky čemuž bude pro každého velmi přirozené. Zároveň se díky stylusu zbavíte otisků prstů na displeji zařízení.

V nabídce máme mnoho druhů stylusů, od takových, co se mnoho neliší od klasického pera, až po speciální hranaté a silné stylusy, které jsou díky své tloušťce určeny zejména pro použití ve speciálním školství. Jejich úchop nečiní problém ani dětem se speciálními potřebami a jsou tak skvělým pomocníkem pro nácvik psaní.

Sluchátka

iPad obsahuje integrovaný výstup pro připojení stereofonních sluchátek. Díky tomu si můžete vychutnat svou oblíbenou hudbu v perfektní kvalitě. K poslechu můžete využít svá oblíbená sluchátka, hlasitost je možné snadno a rychle regulovat tlačítky na boku přístroje.

Sluchátka jsou skvělým pomocníkem při školní výuce. Zejména pokud je při procvičování potřeba zvuk, použijí studenti připravená sluchátka. Nemusí se tak navzájem překřikovat a v učebně je klid. Do školní výuky doporučujeme k iPadu zakoupit sluchátka značky iLuv nebo Genius.

 • appletv

  Apple TV

 • gripcase

  Projektor + plátno

 • adapter

  Redukce a kabely

Apple TV

Apple TV je malá krabička, která dokáže velké věci. Díky technologii AirPlay umožňuje bezdrátově přenášet obsah z iPadu do jakékoliv HD televize. I studenti se k Apple TV mohou jednoduše připojit a následně prezentovat své projekty a vytvořené práce na televizní obrazovce. Kromě toho je možné televizní obrazovku využít pro společný brainstorming nebo připravenou prezentaci.

AppleTV s HD televizí propojíte snadno pomocí HDMI kabelu. Lze ji propojit i s projektorem, který má jen VGA konektor, stačí si pořídit adaptér, který digitální signál z AppleTV převede na analogový.

Projektor

Obraz s úhlopříčkou až několik set palců dělá z projektoru skvělou alternativou k televizi s vysokým rozlišením. Pomocí kvalitního projektoru promítnete na plátno živý obraz s vynikajícím jasem a detaily i za denního světla. Díky projektoru vytvoříte z každé učebny prostředí pro opravdu intenzivní zážitky a radost z učení. Projektor připojíte k MacBooku, iPadu nebo Apple TV pomocí vstupů Mini HDMI, VGA nebo AV, které poskytují maximální flexibilitu.

Plátno

Plátno je bílá plocha obdélníkového tvaru, na kterou projektor promítá obraz. Plátno výrazně ovlivňuje výkon projekce, proto je vhodné zvolit kvalitní plátno dostatečné velikosti pro celou třídu. Při výběru plátna dbejte na jeho odolnost a kvalitu, která zajistí možnost denního použití. Zároveň by mělo mít promyšlený mechanický systém a dostatečně robusní konstrukci, což je správným předpokladem k dlouholetému bezproblémovému využívání.

Plátno by mělo být čistitelné, ohnivzdorné, voděodolné a s co největším pozorovacím úhlem. Ve školách uplatníte zejména plátno s elektrickým stahováním, které učitel snadno a bez námahy spustí a po skončení výuky sroluje do původní polohy, čímž zabrání mechanickému poškození plátna v době mimo výuku.

HDMI a VGA

HDMI je propojovací kabel nejvhodnější k propojení Vašeho televizoru s Apple TV nebo například s DVD přehrávačem. Propojovací HDMI kabely jsou k dostání v různých délkách (nejčastěji 3, 5 a 10 metrů). HDMI je v současné době standardem, tento konektor mají snad všechny moderní HD televize.

Pokud zjistíte, že Vaše projekční zařízení podporuje jen VGA konektor, nemusíte se bát, že jej s Apple TV nepropojíte. Pro tento případ existují adaptéry, které převádí digitální signál z Apple TV na analogový signál VGA pro projektor nebo monitor. Stačí jen připojit koncovku HDMI adaptéru k Apple TV a kabelem VGA propojit adaptér a projektor. Doporučujeme zvolit výrobce Kanex, který je určen přímo produkty od společnosti Apple a podporuje zrcadlení pro projektory VGA s technologií AirPlay.

 • Počítač Apple

 • wifi

  WI-FI router

 • smartshell

  iKufr

K moderní výuce na iPadech je ideální pořídit počítač od společnosti Apple, který Vám umožní se na výuku dokonale připravit. Obsahuje mnoho integrovaných aplikací, které oceníte, když dětem chcete předat nové znalosti. Macbook je nezbytný pro správu iPadů, vytváření vlastních interaktivních materiálů přesně podle potřeb studentů a mnoho dalšího. Zařízení od Applu jsou v současné době úplnou špičkou na trhu a jejich obrovskou výhodou je, že jsou mezi sebou dokonale kompatibilní.

WiFi router je kombinované zařízení pro kabelové/bezdrátové připojení k síti. Je schopen zprostředkovat internet pro několik počítačů (nebo jiných zařízení schopných připojení se k síti), a to buď bezdrátovým WiFi signálem nebo pomocí LAN kabelu. Bez kvalitního internetového připojení se v dnešní době jen těžko obejdete.

Prostřednictvím mobilní iKufru můžete přenést digitálni výuku do krerékoliv třídy. iKufr představuje inteligentní způsob, jak lze iPady pro žáky společně přenášet, synchronizovat či napájet. Díky elektrickým zásuvkám uvnitř kufru je možné napájet až 24 iPadů zároveň. Synchronizovat lze až 7 zařízení najednou a to jen jedním kabelem.

iKufr jsme vyvinuli tak, aby jeho pohodlné a bezpečné převedení mohlo usnadnit přenos a ochránit iPady před poškozením. Můžete si vybrat z několika variant iKufru – pro 24 nebo 12 iPadů nebo si námi nechat vytvořit zcela nový iKufr na míru podle Vašich potřeb a představ.

 • Držáky na iPad
 • Další pomůcky

K dostání je mnoho druhů držáků, díky kterým se Váš iPad stane skutečně variabilním společníkem. Díky držáku můžete iPad upevnit například do auta (na přední sklo nebo opěrku hlavy), na kolo, na zeď, do kuchyně nebo dokonce na invalidní vozík.

Doporučujeme Vám zakoupit kvalitní držáky značky Joy, které mají pevnou konstrukci a vyhovují všem současným standardům.

Mikroskop (ProScope)

Příruční mikroskop oceníte nejen ve výuce přírodovědních oborů. Od klasického mikroskopu se odlišuje zásadním způsobem. Můžete jím pořizovat fotografie nebo videa a díky objektivu s až desetinásobným zvětšením a stojánkem se z něj stane komplexní vizualizační nástroj, s nímž může učitel celé třídě promítat, co má na stole.

K mikroskopu lze dokoupit i další objektivy pro zvětšení 50x, 100x, 200x nebo 400x. Pomocí speciálního nástavce jej můžete nastavit i na běžné mikroskopy, které již ve škole máte.

Pasco

supershell

Pro použití při výuce existuje mnoho dalších skvělých pomocníků, které můžete využít pro praktickou výuku. Svůj iPad tak povýšíte na zařízení ideální k pokusům, což ocení zejména učitelé chemie, fyziky, zeměpisu a biologie.

Vyzkoušejte senzory od společnosti Pasco. Dostání je mnoho různých druhů, díky nimž budete moci objektivně změřit cokoliv Vás napadne. Pro použití do škol doporučujeme především multifunkční senzor obecná věda, který je ideálním pomocníkem pro současné měření teploty, intenzity osvětlení, zvukové hladiny a napětí.