24U pro školství

Proč 24U ?


9. Učitelský summit 10+ let zkušeností 100+ vyrobených iKufrů 200+ spolupracujících škol 500+ iPad pro učitele
Odběr Novinek

Sociální sítě


Doporučené aplikace (ne)jen pro učitele

Kancelářské aplikace

iWork balíček

ipad_pages_icon Pages – Pages je úžasný nástroj pro vytváření dokumentů, zpráv a jiných textů během pár minut. S podporou Multi-Touch gest a Smart Zoomu je navržen exkluzivně pro iPad, iPhone a iPod touch.
ipad_pages_icon Keynote – Keynote je ta nejvíce výkonná aplikace pro vytváření špičkových prezentací na mobilním zařízení. Je vybavená animovanými grafy a přechody, se kterými se jednoduše pracuje.
ipad_pages_icon Numbers – Numbers, inovativní aplikace pro tvorbu tabulek na mobilním zařízení, umožňuje tvořit tabulky jen s použitím prstů! Je vytvořená speciálně pro iPad, iPhone a iPod touch.

Microsoft Office

ipad_pages_icon Word – Na iPadu, iPhonu i iPodu touch nyní lze prohlížet, vytvářet a upravovat dokumenty, které budou vypadat perfektně, i ve starém známém Microsoft Wordu upraveném právě pro tato zařízení.
ipad_pages_icon Excel – Excel je nyní i aplikace pro tablety a telefony, která zajistí lepší zobrazení, vytváření a upravování tabulek.
ipad_pages_icon PowerPoint – PowerPoint je aplikace sloužící k prohlížení, vytváření a upravování prezentací, které budou na iPadu, iPhone a iPodu touch vypadat nádherně, přesně podle Vašich představ.
ipad_pages_icon Outlook – S aplikací OWA pro iPady můžete s emailem pracovat rychleji, jednoduše spravovat svůj časový rozvrh a držet v bezpečí obchodní údaje.
Správa dokumentů
ipad_pages_icon Documents 5 – Documents 5 je rychlá čtečka PDF, přehrávač médií a správce stahování v jednom. Na iPadu a iPhonu je nyní možné číst, poslouchat, prohlížet a stahovat téměř vše.
Testování studentů
ipad_pages_icon Nearpod – Platforma Nearpod kombinuje prezentaci, spolupráci a nástroje pro hodnocení v reálném čase do jednoho řešení. Opravňuje učitele používat jejich iPady k organizaci obsahu v iPadech, iPhonech, iPodech a počítačích Mac svých studentů.
ipad_pages_icon Showbie – Díky Showbie už ve třídě papír není potřeba. Učitelé s touto aplikací mohou rychle a snadno sbírat, známkovat a prohlížet práce studentů na svých iPadech a následně do jejich dokumentů přidávat komentáře, psané a dokomce i hlasové poznámky.
ipad_pages_icon eClicker Presenter 2 – Ke tvoření a posílání otázek do chytrých telefonů, tabletů a laptopů v publiku stačí aplikace eClicker Presenter 2, připojení k Wifi a zařízení Mac či iOS. Publikum pak může odpovídat na otázky či hlasovat.
ipad_pages_icon Socrative Teacher – Socrative Teacher umožňuje vyučujícím vizualizovat porozumění studentů, pokládat jim různé druhy otázek či tvořit své vlastní kvízy a mimo jiné je sdílet s ostatními vyučujícími.
Zdroje informací
ipad_pages_icon iTunes U – iTunes U dává přístup ke kompletním kurzům předních univerzit a ostatních škol. Je to hodnotný nástroj, který napomáhá učit se kdykoli a kdekoli.
ipad_pages_icon iBooks – iBooks je úžasná možnost jak stahovat a číst knihy. Obsahuje přímo iBooks Store pro pohodlné stahování nejnovějších a nejprodávanějších knih nebo oblíbených klasik.
ipad_pages_icon Khan Academy – Khan Academy je výuková aplikace, která komukoliv, kdo si jí pořídí do svého iPadu, iPhonu či iPodu touch, umožní naučit se téměř všechno úplně zadarmo.
ipad_pages_icon Kindle – Aplikace Kindle dává  uživatelům možnost číst knížky Kindle, noviny, časopisy, učebnice a soubory ve formátu PDF v krásném, jednoduše ovladatelném rozhraní na iPadu, iPhonu či iPodu touch.
ipad_pages_icon WolframAlpha – WolframAlpha používá obrovskou sbírku algoritmů a dat, aby mohl spočítat (vyřešit) otázky a vygenerovat odpovědi. Doména spadající pod WolframAlpha zahrnuje matematiku, statistiku & analýzu dat, fyziku, chemii, materiály, inženýrství.
Prezentace
ipad_pages_icon Explain Everything – Explain Everything je aplikace s jednoduchým ovládáním a interaktivní bílou tabulí, na kterou lze psát a kreslit v jakékoli barvě, přidávat tvary, různé obrázky a mnoho dalšího a sdílet své výtvory bez nutnosti založit si účet. Explain Everything zvládne importovat spoustu různých formátů od PDF, přes Pages, až po soubory RTF, a exportovat například MP4.
ipad_pages_icon ShowMe – Po otevření této aplikace se iPad změní v interaktivní bílou tabuli! Ta umožňuje například nahrávat komentované video semináře a sdílet je online. Používat ShowMe je tak snadné, že to zvládnou všechny věkové kategorie.
ipad_pages_icon Stage – Stage kombinující možnosti dokumentové kamery se silou interaktivní bílé tabule, oživí vyučovací hodiny a udělá z učitele hvězdu třídy.
Kreativita
ipad_pages_icon iMovie – Díky aerodynamické podobě a intuitivním Multi-Touch gestům je iMovie úžasná aplikace pro plnohodnotné sledování videí a říkání příběhů.
ipad_pages_icon Garage Band – Garange Band během chvilky promění iPad, iPhone a iPod touch v kolekci hudebních nástrojů a plně vybaveného nahrávacího studia. Tyto nástroje zní přesně jako opravdové a navíc umožňují dělat mnohem více.
ipad_pages_icon Book Creator – Book Creature představuje jednoduchou cestu, jak si vytvořit svou vlastní a překrásnou elektronickou knihu přímo na iPadu. Je ideální pro všechny typy knížek – dětské knížky, fotoknihy, časopisy a učebnice nevyjímaje.
ipad_pages_icon Penultimate – Kombinací přirozeného psaní rukou a kreslení se silou Evernote a vyhledáváním je Penultimate nejlepší aplikací pro ruční psaní na iPadu.
ipad_pages_icon Comic Life – Comic Life je aplikace pro vytváření svých vlastních komiksů. K dispozici je již 3. verze.
ipad_pages_icon Puppet Pals – Puppet Pals je aplikace, která svým uživatelům umožňuje tvořit v reálném čase svá vlastní unikátní představení s animacemi a audiem. Jednoduše si vyberou své herce a jevištní pozadí, přetáhnou je na jeviště a zmáčknou nahrávání.
Ostatní
ipad_pages_icon Google Translate – Známý internetový překladač Google Translate je k dispozici také jako iOS aplikace. Dokáže přeložit až 90 světových jazyků dokonce i bez internetového/datového připojení.
ipad_pages_icon Decide Now – V životě je někdy opravdu těžké se rozhodnout. Decide Now pomůže uživateli rychle si v různých situacích vybrat, jaký bude jeho další krok, a poskytne mu zábavné nápady pro jiné příležitosti.