24U pro školství

Proč 24U ?


9. Učitelský summit 10+ let zkušeností 100+ vyrobených iKufrů 200+ spolupracujících škol 500+ iPad pro učitele
Odběr Novinek

Sociální sítě


Apple TV

Apple TV je úžasný nástroj určený k bezdrátovému přenosu kompletního obsahu iPadu na projektor či televizi. Ukažte studentům svoji prezentaci, dokumenty, aplikace z App store, pusťte jim video, využijte iPad jako vizualizér a mnoho dalšího. I studenti se mohou posléze připojit a ukázat ostatním svoje projekty.

 appletv-image

Co je potřeba k zapojení Apple TV?

1. Připojit Apple TV k projektoru nebo televizi
2. Vytvořit WiFi síť (či se připojit ke stávající WiFi síti)
3. Aktivace připojení k Apple TV na Vašem iPadu

1. Připojení k projektoru

Apple TV podporuje pouze jeden typ připojení, a tím je HDMI. Tento typ rozhraní umí přenášet jak obraz, tak zvuk. Bohužel jej ale mají jen novější typy projektorů. Pokud chcete připojit Apple TV pomocí staršího, ale běžnějšího VGA, potřebujete redukci.

Doporučujeme redukci: Projektorový kabel VGA Kanex ATV Pro Airplay Mirroring.  Pomocí této redukce lze převádět i zvuk přes 3,5” jack.

redukce

2. Připojení k WiFi síti

Váš iPad a Apple TV musí být na stejné WiFi síti. Pokud nemáte na škole WiFi, stačí vytvořit samostatnou síť pomocí bezdrátového routeru. Ve třídě připojení k internetu mít nemusíte.

Doporučujeme router: Spolehlivý a snadno nastavitelný router AirPort Express. Také doporučujeme propojit Apple TV a bezdrátový router pomocí ethernetového kabelu kvůli spolehlivějšímu přenosu obrazu. Lze použít i router jiného výrobce.

router

3. Aktivace připojení k Apple TV na Vašem iPadu

Pokud jste úspěšně připojili Apple TV k projektoru a WiFi síti, je nutné aktivovat funkci AirPlay na Vašem iPadu. Postup naleznete zde.

Další odkazy

Manuál na Apple TV si můžete stáhnout zde.
Více o Apple TV se dozvíte zde.

Pro další informace nebo zakoupení produktů nás kontaktujte na e-mailu jan.jilek@24u.cz.

Doporučené aplikace

Doporučené aplikace pro efektivní využití iPadu s Apple TV ve výuce.

Explain Everything

Explain Everything

Díky Explain Everything lze snadno poznámkovat, animovat či komentovat prezentace, tvořit další snímky, kreslit, přidávat tvary, text či pracovat s laserovým ukazovátkem.
Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Stage: Interactive Whiteboard and Document Camera

Stage: Interaktivní tabule a dokumentovací kamera

Aplikace Stage kombinuje fotoaparát s interaktivní tabulí. Aplikace umožňuje sdílení nápadů a komunikaci s učebním plánem.
Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Educreations Interactive Whiteboard

Educreations Interactive Whiteboard

Educreations změní Váš iPad na zapisovatelnou tabuli. Vytvořte si video tutorial, vysvětlete matematický vzorec, animovanou lekci a mnoho dalšího.
Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Teacher Clicker – Socrative

clicker

Okouzlete celou třídu výukovými cvičeními a hrami. Socrative je ideální aplikace pro interakci mezi studenty a učitelem.
Aplikaci si můžete stáhnout zde.

eClicker Presenter

eClicker Presenter

Aplikace eClicker Presenter umožňuje tvořit a posílat ankety nebo otázky na další iPady nebo jiné iOS zařízení všech Vašich posluchačů nebo studentů. Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Decide Now! Lite

eClicker Presenter

Rozhodněte se nyní! Zábavná aplikace Vám pomůže s rozhodováním v různých životních situacích. Aplikace obsahuje 8 předdefinovaných kol a barevných schémat.Aplikaci si můžete stáhnout zde.

iTunes U

iTunes U

iTunes U je nejrozsáhlejší sbírka vzdělávacího obsahu z celého světa. V této aplikaci naleznete množství výukových materiálů, různé přednášky, videa nebo knihy.Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Zpětná vazba na Apple TV

Daniel Preisler, Základní škola T.G.Masaryka a gymnázium Česká Kamenice

“Apple TV na naší škole používáme v několika učebnách k bezdrátovému přenosu obrazu a zvuku z učitelského nebo žákovského iPadu na interaktivní tabuli. Učitel není „přikabelován“ na jednom místě, jako když používá notebook nebo stolní počítač, ale může se s iPadem volně pohybovat po celé třídě. Díky jednoduchému připojení iPadu k Apple TV může vyzvat kteréhokoliv žáka, aby sdílel obsah svého iPadu s ostatními. Může jim tak názorně ukázat, jak se mu podařilo vypracovat zadaný úkol, odprezentovat práci za skupinu apod. Apple TV je výborná pomůcka, bez které si nedokážu představit moderní výuku s tablety.”

Bohuslav Hora, Základní škola Planá nad Lužnicí, okres Tábor

“S Apple TV jsme získali nezávislost. IPad ani MacBook není přivázán drátem k žádnému zařízení. Sdílíme svoji obrazovku přes dataprojektor se zbytkem třídy. Občas nakoukneme do správného řešení u spolužáka, což nás může navést ke správnému výsledku, nebo chceme vědět, na čem právě pracuje jiná skupina. Úžasná věc pro prezentaci splněného úkolu nebo k prezentaci našeho experimentování v hodině. Žáci se naučili respektovat to, že teď sdílí učitel nebo spolužák, Apple TV nemusíme ani heslovat. Museli jsme samozřejmě investovat do kvalitního bezdrátového připojení, bez toho to nepůjde. Když nám náhodou najede spořič, tak nás zaujmou fotografie ze serveru National Geographic. Úžasné je propojení se serverem YouTube, s rádiovými stanicemi nebo s obchodem iTunes. Abychom získali představu o daném interpretovi, hudebním stylu, nebo skupině, ukázka nám často bohatě stačí.”

Vojtěch Gybas, Základní škola, Bruntál, Rýmařovská 15, příspěvková organizace

“Při práci s iPady používáme také Apple TV. Vzhledem k tomu, že iPad disponuje funkcí AirPlay, můžeme díky Apple TV za pomocí WiFi připojení jednoduše a rychle přenášet obrazovou plochu na tabuli, plátno či bílou zeď. V rychlosti tak máme výbornou učební pomůcku. Promítáme např. nové učivo nebo pracovní prostředí aplikace, se kterou chceme žáky seznámit. Apple TV nám také umožňuje promítnout samostatnou práci žáků, kterou žáci můžou jednoduše prezentovat před třídou a hezky tak rozvíjet své komunikační schopnosti. Odstraňujeme tak zároveň i pocit trémy a studu, který je při prezentaci před publikem samozřejmý. Naši žáci ZŠ speciální umí zcela samostatně Apple TV zapojit, propojit s projektorem a v iPadu zapnout funkci AirPlay. Je hezké pozorovat naše žáky, jak intuitivně a zcela přirozeně pracují s nejmodernějšími technologiemi.”