24U pro školství

Proč 24U ?


10. Učitelský summit 15+ let zkušeností 150+ vyrobených iKufrů 250+ spolupracujících škol 500+ iPad pro učitele
Odběr Novinek

Sociální sítě


Příslušenství k iPadu

Připravili jsme pro Vás seznam příslušenství, díky němuž se Vaše výuka s iPadem stane ještě pohodlnější. Příslušenství, které Vaše zařízení ochrání, umožní sdílet práci s celou třídou, synchronizovat několik zařízení najednou, bezpečně přenášet iPady mezi třídami a mnoho dalšího.

 • gripcase

  Gripcase

 • supershell

  i-Blason Kido

 • smartshell

  Ostatní obaly

i-Blason Kido

Ochranný obal i-Blason Kido je navržen speciálně pro děti, kde výrobci použili polykarbonátový materiál v kombinaci se silikonovým vnitřkem, který je extrémně odolný proti otřesům a nechtěným pádům. Děti přitom ocení jeho lehkost a praktické nošení díky rukojeti. Tu děti využijí i při hře či výuce, kdy madlo mohou jednoduše proměnit na stojánek. Vyvýšené okraje obalu Kido chrání nejen displej, ale i samotné dítě v případě, že by iPad upustilo na sebe. Samozřejmostí je přístup ke všem konektorům, tlačítkům a kameře. Tento jednoduchý obal umožní dětem v jakémkoliv věku si vychutnat plně bezpečnou hru s tabletem.

KOUPIT

GripCase

GripCase je ochranný obal určený pro iPad. Má ergonomické rozvržení pro výborný úchop dlaní. iPad v GripCase nemůže při uchopení žákovi spadnout a pokud by se mu to přece jen podařilo, má GripCase ty nejlepší předpoklady zařízení ochránit.
Otvory pro nabíječku, USB, vypínací tlačítko i ovladače hlasitosti jsou volné, což usnadňuje uživateli manipulaci s iPadem. Velkou výhodou je možnost dokoupení stojánku, do kterého lze iPad v obalu bezpečně umístit.

KOUPIT

Ostatní obaly

Nabízíme i další velmi oblíbené a elegantní pouzdra pro iPad. Výhodou je, že zakryjí obrazovku i zadní stranu iPadu a tak jej bezpečně ochrání před poškrábáním při přenášení. Jsou vyrobena z materiálu, který vašemu zařízení dokonale padne. Otevřením pouzdra iPad automaticky probudíte a zavřením uspíte. Navíc skvěle poslouží i jako stojánek, který lze nastavit do dvou různých poloh. To oceníte ať už svůj iPad používáte na cokoliv. A navíc, jsou za přívětivou cenu.

Smart Cover Griffin

Smart Cover Griffin k iPadu magneticky přiléhá a padne mu tak jako ulitý. Funguje velmi podobně jako SmartShell, otevřením jej probudíte, zavřením uspíte. Dokonale ochrání iPad z obou stran, přičemž ponechává otvory na všechna tlačítka, otvory na konektory, na fotoaparát i reproduktor. Poslouží i jako praktický stojánek pro čtení, sledování filmů i psaní.

KOUPIT

 • Ochranné sklo

 • stylus

  Apple Pencil a stylus

 • sluchatka

  Redukce a kabely

Ochrané sklo

Na iPad si můžete pořídit i tenkou ochrannou fólii. Fólie jsou v dnešní době již velmi kvalitní, dokonale přilnavé a vysoce odolné. Zajišťují dokonalou ochranu před prachem, škrábanci a šmouhami na displeji. Díky svému materiálu dokáží zakrýt i již existující drobné škrábance, mají výbornou povrchovou citlivost a neoslňují. Fólie se snadno instalují a v případě potřeby i odstraňují.

KOUPIT

Apple Pencil a stylus

Stylusy pro iPad jsou kompatibilní se všemi zařízeními, která používají kapacitní dotykovou technologii. Díky stylusu je možné si ještě více užít řadu aplikací, lépe se vyjádřit a personalisovat svou práci. Stylus je skvělý nástroj, s jehož pomocí můžete do iPadu zaznamenávat poznámky během vyučování nebo schůzky, kreativně vyjadřovat své myšlenky nebo malovat obrázky. Použití stylusu se mnoho neliší od psaní klasickým perem, díky čemuž bude pro každého velmi přirozené. Zároveň se díky stylusu zbavíte otisků prstů na displeji zařízení.

V nabídce máme mnoho druhů stylusů, od takových, co se mnoho neliší od klasického pera, až po speciální hranaté a silné stylusy, které jsou díky své tloušťce určeny zejména pro použití ve speciálním školství. Jejich úchop nečiní problém ani dětem se speciálními potřebami a jsou tak skvělým pomocníkem pro nácvik psaní.

KOUPIT

HDMI a VGA

HDMI je propojovací kabel nejvhodnější k propojení Vašeho televizoru s Apple TV nebo například s DVD přehrávačem. Propojovací HDMI kabely jsou k dostání v různých délkách (nejčastěji 3, 5 a 10 metrů). HDMI je v současné době standardem, tento konektor mají snad všechny moderní HD televize.

Pokud zjistíte, že Vaše projekční zařízení podporuje jen VGA konektor, nemusíte se bát, že jej s Apple TV nepropojíte. Pro tento případ existují adaptéry, které převádí digitální signál z Apple TV na analogový signál VGA pro projektor nebo monitor. Stačí jen připojit koncovku HDMI adaptéru k Apple TV a kabelem VGA propojit adaptér a projektor. Doporučujeme zvolit výrobce Kanex, který je určen přímo produkty od společnosti Apple a podporuje zrcadlení pro projektory VGA s technologií AirPlay.

KOUPIT

 • appletv

  Apple TV

 • adapter

  Interaktivní obrazovka

 • gripcase

  Projektor

Apple TV

Apple TV je malá krabička, která dokáže velké věci. Díky technologii AirPlay umožňuje bezdrátově přenášet obsah z iPadu do jakékoliv HD televize. I studenti se k Apple TV mohou jednoduše připojit a následně prezentovat své projekty a vytvořené práce na televizní obrazovce. Kromě toho je možné televizní obrazovku využít pro společný brainstorming nebo připravenou prezentaci.

AppleTV s HD televizí propojíte snadno pomocí HDMI kabelu. Lze ji propojit i s projektorem, který má jen VGA konektor, stačí si pořídit adaptér, který digitální signál z AppleTV převede na analogový.

KOUPIT

Projektor

Obraz s úhlopříčkou až několik set palců dělá z projektoru skvělou alternativou k televizi s vysokým rozlišením. Pomocí kvalitního projektoru promítnete na plátno živý obraz s vynikajícím jasem a detaily i za denního světla. Díky projektoru vytvoříte z každé učebny prostředí pro opravdu intenzivní zážitky a radost z učení. Projektor připojíte k MacBooku, iPadu nebo Apple TV pomocí vstupů Mini HDMI, VGA nebo AV, které poskytují maximální flexibilitu.

Plátno

Plátno je bílá plocha obdélníkového tvaru, na kterou projektor promítá obraz. Plátno výrazně ovlivňuje výkon projekce, proto je vhodné zvolit kvalitní plátno dostatečné velikosti pro celou třídu. Při výběru plátna dbejte na jeho odolnost a kvalitu, která zajistí možnost denního použití. Zároveň by mělo mít promyšlený mechanický systém a dostatečně robusní konstrukci, což je správným předpokladem k dlouholetému bezproblémovému využívání.

Plátno by mělo být čistitelné, ohnivzdorné, voděodolné a s co největším pozorovacím úhlem. Ve školách uplatníte zejména plátno s elektrickým stahováním, které učitel snadno a bez námahy spustí a po skončení výuky sroluje do původní polohy, čímž zabrání mechanickému poškození plátna v době mimo výuku.

KOUPIT

ActivPanel

Obrazovky ActivPanel s obrazovkami Full HD a 4K Ultra HD, jsou určeny pro školy využívající dnešní nejmodernější technologie. Přinášejí lepší možnosti zobrazení v učebně a umožňují interakci mezi studenty. Na rozdíl od interaktivní tabule představuje ActivPanel řešení typu „vše v jednom“. Navíc obsahuje i výkonný minipočítač s operačním systémem Android, který z něj dělá obrovský tablet v čele učebny.

ActivBoard

Dotyková tabule ActivBoard Touch společně s projektorem podporuje interaktivní výuku propojením možností více dotyků, mazání obsahu za sucha a oceněného softwaru. Poskytuje učitelům celou řadu cenově dostupných nástrojů, které podporují jejich každodenní výuku.

KOUPIT

 • Počítač Apple

 • wifi

  WI-FI router

 • smartshell

  iKufr

K moderní výuce na iPadech je ideální pořídit počítač od společnosti Apple, který Vám umožní se na výuku dokonale připravit. Obsahuje mnoho integrovaných aplikací, které oceníte, když dětem chcete předat nové znalosti. Macbook je nezbytný pro správu iPadů, vytváření vlastních interaktivních materiálů přesně podle potřeb studentů a mnoho dalšího. Zařízení od Applu jsou v současné době úplnou špičkou na trhu a jejich obrovskou výhodou je, že jsou mezi sebou dokonale kompatibilní.

KOUPIT

WiFi router je kombinované zařízení pro kabelové/bezdrátové připojení k síti. Je schopen zprostředkovat internet pro několik počítačů (nebo jiných zařízení schopných připojení se k síti), a to buď bezdrátovým WiFi signálem nebo pomocí LAN kabelu. Bez kvalitního internetového připojení se v dnešní době jen těžko obejdete.

KOUPIT

Prostřednictvím mobilní iKufru můžete přenést digitální výuku do kterékoliv třídy. iKufr představuje inteligentní způsob, jak lze iPady pro žáky společně přenášet, synchronizovat či napájet. Díky USB hubu uvnitř kufru je možné napájet až 40 iPadů zároveň. Vložená zařízení lze synchronizovat najednou a to jen jedním kabelem.
iKufr jsme vyvinuli tak, aby jeho pohodlné a bezpečné převedení mohlo usnadnit přenos a ochránit iPady před poškozením. Můžete si vybrat z několika variant iKufru – pro 10, 20, 30 nebo 40 iPadů. Můžete si nechat vytvořit a zcela přizpůsobit iKufr na míru podle Vašich potřeb a představ. Molitanové přihrádky jsou k dispozici v několika pěkných barevných variantách dle přání.

KOUPIT

 • Držáky na iPad

 • Další pomůcky

Držáky na iPad

K dostání je mnoho druhů držáků, díky kterým se Váš iPad stane skutečně variabilním společníkem. Díky držáku JOY, který doporučujeme, můžete iPad upevnit například na stůl, na zeď, na invalidní vozík, do auta, na kolo.
Mají pevnou konstrukci z kvalitní oceli a karbonu, a vyhovují všem současným standardům.

KOUPIT

Pasco a Vernier

Pro použití při výuce existuje mnoho dalších skvělých pomocníků, které můžete využít pro praktickou výuku. Svůj iPad tak povýšíte na zařízení ideální k pokusům, což ocení zejména učitelé chemie, fyziky, zeměpisu a biologie.

VVyzkoušejte senzory od společnosti Pasco či Vernier . Dostání je mnoho různých druhů, díky nimž budete moci objektivně změřit cokoliv Vás napadne. Pro použití do škol doporučujeme především multifunkční senzor obecná věda, který je ideálním pomocníkem pro současné měření teploty, intenzity osvětlení, zvukové hladiny a napětí.

KOUPIT